Kendinize Yatırım Yapın
Kendinize Yatırım Yapın
Kendinize Yatırım Yapın

Kendinize Yatırım Yapın

Kendinize Yatırım YapınKendinize Yatırım Yapın, Gerçek bir insan olmak için çabalayıp harcadığınız günleri aslında istediğiniz kişi dışında bambaşka bir insana dönüştürüyorsunuz! Evet herkes bu dünyada çalışır, çabalar ve didinir. Bu dünyada yaşayan ve hedefi olmayan bir çok insan var. Fakat bunun yanı sıra yaşayıpta hedefleriyle bir yere gelende çok insan var. Ama gel gelelim sonuç hiç bir zaman değişmez! Harcanan çabalar sonrasında, durağan insan penceresinden baktıktan sonra keşkeleri dile getirmekten başka birşey yapmıyor. Evet keşkeler de geri getirmiyor. Bazende yaşı fazlasıyla geçmiş insanların keşkeleri farklı bir dille ortaya çıkıyor. " Ben senin yaşında olsam ".. Evet bu tür cümleler çıkmakta! Peki o yaşta birşeyler yapanın ağzından öyle birşey çıkması mümkün değil. Şimdi vaktiniz varken yapacağınız o Tatil size ilerde söz hakkı tanıtacaktır. Peki bu yaz ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevgilinizle bir tatil yapmaya ne dersiniz ? Ha ben tek başıma yaşıyorum diyorsanız, olsun tek başınıza da tatil yapabilirsiniz. Zaten amaçta budur! İnsan kendine bazı yatırılmlar yapmalı. Bırakın dünyada sizden başka siz yok! İşte bunun tadını çıkartın. Gidin bir balık tutun, gidin bir denize girin, seyehat edip konaklayın, fotoğraflar çekin. Hadi bugün kendiniz için birşeyler yapın ve kendinizi ödüllendirin. Dinlenmek için sadece uyumak yetmez. Huzurla dinlenin, sesle dinlenin, rüzgar ile dinlenin, suda dinlenin, masajda dinlenin. Siz bu dünyada teksiniz, bu büyük olayı değerlendirin.

Tatil


Şimdi bu başlık altında size birşeyler söylemek istiyorum. Tatil kelimesini sadece deniz olarak algılıyorsanız, bu algıdan bir an önce kurtulmanız gerektiğini size söylüyorum. Diyelim ki Avşa Adası tatil bölgesine gideceksiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatından yararlanıp tatilinizi daha ucuz bir hale getirebilirsiniz. Şimdi size kalacak bir yer lazım ve tesis araştırması yapacaksınız. Avşa Adası Pansiyonları tesislerine bakıp istediğiniz Pansiyona yerleşebilirsiniz. Korkmayın sitede gözüktüğü gibi herşey gerçek! Avşa Adası Pansiyon Fiyatları araştırması yapan tatilcilerimizin, beğendiği tesis sonrası yüzünü kara çıkarmak veya dolandırıcılık yapma gibi bir niyetimiz yok. Sonuçta her yıl girecekleri siteye bir daha neden girmesinler ki! Evet gördüğünüz herşeyin gerçek olması sonrası sizin şimdi birde gidiş için saatlerinizi ayarlamanız gerekiyor. Avşa Adası Feribot Seferleri araştırmasında da web sitemiz güncel saatleri paylaşmaktadır. Araştırma işleminiz bittiyse şimdi sıra valizinizi veya konaklama süreniz az ise bir çanta bile yeter. Gideceğiniz yerde marketler var! Şimdi oturun bir kenara ve gözlerinizi kapatın. Hayal edin, gidince yapacaklarım diye ve gülümseyerek, isteyerek o hayalleri gittiğinizde gerçekten yapın. Dediğim gibi tatil sadece denizden ibaret değildir. Araç kiralayın tüm adayı gezin, adanın tepelerine çıkıp keşifler yapın, fotoğraflar çekin, uçsuz bucaksız kimsenin olmadığı yerde koşun, kendinizi yuvarlayın, denize girin, gece yıldızlara karşı kumsalda yatın, mangal yapın, masaj yaptırın, gece kulüplerinde raporlu deli gibi dans edin. Siz kendinizi ödüllendirin. Çünkü siz bütün kış çaba harcayıp bunun için uğraştınız. Her işin sonunda bir ödül olduğunu bildiğimiz gibi bunda da bir ödül var! Tatil demek, kültür demek, seyehat demek bilgi demek, öğrenmek demek, kendinize yapacağınız en büyük yatırım demek! Avşa Adası seni bekliyor git ve kendine ödülünü ver. Ama konuyu sadece adayla sınırlandırmak olmayacağı için yakınınızda ki barajlara, göllere gidip balık tutup mangal tatilini de yapabilirsiniz. Eğlence tabi herkese göre şekillenebiliyor ama siz siz olun kültürel zenginliğinizi kazanacağınız eğlenceyi seçin.

 

Doğru Eğlence ?


Yazımızda ki amaç kimseyi aşşağılamak veya yükseltmek değil! Öncelikle doğru eğlence olarak önce kendinize bir kaç soru sormanız gerekiyor! Kaç kitap okudum ? Kaç belgesel izledim ? Coğrafi konumlar hakkında ne kadar bilgim var ? Sporla aram nasıl ? Hayata nasıl bakıyorum ? evet son soru tüm soruların temelidir aslında! Hayatınızı, hayata nasıl baktığınız gösterir. Ot gelip, ot gitmemek gerekir. Bilginin küçüğü büyüğü olmaz! Mesela sizin için doğru eğlence dört duvar arası tıkılmak veya dört duvar arasında birşeyleri araştırmaksa bu yetersiz ve yanlıştır. Kendini ufkunuzu dar alanlarda genişletmeye çalışmayın. Yaşadığınız bölgede olmakta 4 duvarla aynı tarzda dar ufuklu bir yaşamdır.

 

 

Fotoğraflama ?


Gittiğiniz yerlere tekrar gitme şansınız olmaycaktır. Olsa bile birgün gerçekten gidemeyeceğiniz düşüncesi ile gittiğiniz heryeri fotoğraflamanız sizin için gelecekte göstereceğiniz kişilere bile bir yatırım olacaktır. Bakıp bakıp iyi ki gittim diyebilmeniz için önemlidir. Tabi çekilen fotoğrafların sadece bir digital ortamdan ibaret ise hiç çekmeyin daha iyi! Çektiğiniz fotoğrafların harici bir diskte olması ve bunu saklamanız tabi ki iyi ve güzel ama çektiklerinizi fotoğraf kağıdına bastırırsanız. Birgün zevkle açıp bakıp iç geçirebilirsiniz. Ah o eski günler misali...

 

 

Sizlere önerilerimden Avşa Adası ilk sırada olacaktır. Hergün gelişmekte olan Tatil Bölgesi sizlerin beğenilerine beğeni katmaya devam ediyor.

Unutmayın ki sizden başka siz yok! Kendinize Yatırım Yapın

Bir önce ki Avşa Adası Ucuz Pansiyonlar makalemizi okumak için tıklayın.