Adım Adım İzmir
Adım Adım İzmir
Adım Adım İzmir

Adım Adım İzmir

Adım Adım İzmirAdım Adım İzmir makalemiz ile karşınızdayız! İzmir şehrine büyük bir istekle gitmenizi çok isteriz. Nadide şehirlerden biri olan izmir, siz değerli tatilcilerimizin anılarına büyük ihtişam katacaktır. Sizin için rüya gibi bir gezi olmuş olacaktır. Tabi gezinin de belli başlı kuralları vardır. Eğer hususi aracınızla gezecekseniz, aracınızın yol için uygun olup olmadığını, yanınıza yedek parçalar almanız gerekir. Lastik ve lastik pompası, stepne, su, yakıt gibi araçla ilgili bir takım yol yardımı yardımcıları almanız gerekir. Tabi bireysel için kendinize valiz hazırlamanız gerekmektedir. Eğer gezinin süresini uzatacaksanız, internetten Pansiyon Fiyatları araştırması yapmanız gerekir. Doğru, iyi ve ekonomik olan konaklama tesisini bulduktan sonra, doğru rota ile birlikte yola çıkabilirsiniz. İzmir bölgelerine yaklaşırken gezi heyecanı da yaklaşmaya başlar. Şimdi gezi için bazı yerlerin rehberliğini sizlerle paylaşalım;

1- İzmir ATATÜRK Müzesi
İzmir'de ATATÜRK caddesi üzerinde olan ATATÜRK Müzesi 1875 ile 1880 yılı arasında Takfor isminde kişi tarafından yaptırılmış bir köşktü! 1922 yıllarında Takfor kişisinin bu köşkü terk ettiğini söylediler, ve köşkün hazine mülküne devretildiği ile bilinir. Gidip görmek için gerçekten değer bir yer..
2- İzmir Çeşme Ilıcaları
Yaz tatillerinde vazgeçilmez yerlerden biri olan Çeşme ılıcaları güneş sarısı pajlarıyla, berrak suyu ile gönlümüzde taht kurmuş bir yerdir. Tarih kokulu ve ılıcaları ile unutulmaz bir tatil bölgesidir. Cafeleriyle, huzuru izlemesiyle, doğasıyla bambaşka bir yer! Pansiyon tarzı konaklama yerleri bulunmasıyla fazla lüks konaklama yerleri bulunmaz.
3- İzmir Celsus Kütüphanesi
İzmir selçuk efeste bulunan kütüphane tarihi, gelen tatilcilerimizin ilgi merağı olmaktadır. Roma tarihinden kalan kütüphane, 110 yılları başlangıcında inşaa edilmiştir. İnşaa edildikten sonra, kütüphanenin ziyaretçisi çok olduğundan kitap sayısını, 10 bin kitabın üzerine çıkartıp ziyaretçilerine gerçek bir hizmet sağlamıştır.
4- İzmir Karaburun Yarımadası
Tarih kokan diğer yerleşim yerimiz olan Karaburun Yarımadası Eski bir yerleşim adasıdır. Yaz tatili için birebir olan ada, tıpkı avşa adası gibi huzurlu tatilin adresidir. Kokusuyla, deniz sesiyle tam istediğiniz diyarlara yolculuk edin.

Bir önce ki Balıkesir'de gezilecek yerler makalemizi okumak için tıklayın.