Adım Adım Trabzon
Adım Adım Trabzon
Adım Adım Trabzon

Adım Adım Trabzon

Adım Adım TrabzonAdım Adım Trabzon makalemiz ile sizler ile Trabzon da gezilecek yerleri paylaşcağız. Havası, suyu insanın içini açan, hatta cennet tabiri ile gördüğümüz güzel şehrimiz olan trabzon hakkında bir kaç yeri sizlere göstereceğiz! Ondan önce kendinize biraz zaman ayırıp, gezmeyi ihmal etmeyin. Kendinize özen gösterin, bu dünyada yarın çıkacağınızın garantisi olmadığı için her yeri gezin kendinize zaman ayırın! Gitmeden en ekonomik durum için Pansiyon Fiyatları diye araştırma yapıp, kalacağınız yeri de garantileyin. Trabzon şehrimiz öyle bir şehir ki, kokusuyla,ferahlığı ile ruhunuzla dans edebilirsiniz.

1- Trabzon Kalesi

Trabzon Kalesi şehir merkezinde bulunmaktadır. Milattan sonra 5. Yüzyıl ortalarında inşaa edilmiştir. “Dağ tarafında cehennem kuyusuna benzer bir derin hendeği vardır" sözlerini ise evliya çelebi söylemiştir.


2- Trabzon Uzungöl

Trabzon Uzungöl İsminde de belli olduğu gibi, uzun gölü ile meşhurdur. Huzurun kelime karşılığı olan, uzun göl turizm cenneti denilecek yerdir. Çevre taraflarında oturan insanların gelen turistlere davranışları oldukça iyi ve naziktir. Herkesin bir kere gidip görmesini en içten dileklerim ile tavsiye ediyorum.

3- Trabzon Peristera Manastırı

Trabzon Peristera Manastırı 8. Yüzyıl'da kurulup yeşilliği ile herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Türkler ise bu tarihe Hızır İlyas manastırı diyorlar! 320 Metre uzunluğunda bir kayanın tepesine kurulmuştur. Şehir gürültüsünden uzak bir tatil için sizi de Peristera Manastırına bekliyoruz.

4- Trabzon Zağnos Vadisi Parkı

Trabzon Zağnos Vadisi Parkı Yavuz selim bulvarı yolunda bulunan, Zağnos Vadisi Parkı, Varlıbaş AVM'nin yukarı taraflarında kalmaktadır. Kentsel dönüşüm ile birlikte restorasyon yapılan bu yer, çok geniş bir alana sahiptir. Eğer trabzona giderseniz gezilecek yerler arasına koymanızı çok isteriz.

Adım Adım Trabzon makalemizde sizlere gezilecek bir kaç yeri paylaştık! Daha çok yerler için bizi takipte kalın.

Bir önce ki Adım Adım İzmir makalemizi okumak için tıklayın.